niedziela, 30 sierpnia 2015

#1. Rozpocząć od bieli.


Mówienie jest rzeczą głupców, milczenie- tchórzy a słuchanie rzeczą mędrców.
Carlos Ruiz Zafón Cień wiatru

Kolejny początek w moim wykonaniu.


Atlas bieli ma być takim swoistym panaceum, bo jestem trochę bardziej ślepa i głucha niż bym sobie tego życzyła. Mniej rozumiem, a jeżeli rozumiem, to wnioski uciekają mi jak woda przez palce.

To irytujące.
To czas wielu decyzji, szybkiego wyciągania wniosków. Nie jestem w tym dobra, przyznam się, że o wiele gorsza niżbym chciała.

Atlas bieli ma być drogowskazem dla mnie. Wskazówką do zrozumienia przemian i ich następstw, bo jest w życiu taki moment, że człowiek czuje się zagubiony albo otumaniony.

Dziennik, epistolografia, niedokończone opowiadania albo przeciwnie- te z domkniętym zakończeniem... chcę tu zostawić wiele rzeczy.

Poza tym chcę też w końcu przyciągnąć do siebie na stałe czytelników- nie będę oszukiwać albo owijać w bawełnę- chcę stworzyć w końcu taką stronę, którą będzie się chciało odwiedzać, nawiązać znajomości w blogosferze, być czytaną i komentowaną.


Myślicie, że mi się uda? 


Wypada to sprawdzić, ale moim zdaniem mam na to całkiem spore szanse. 


2 komentarze:

 1. Well, początki zawsze są czymś trudnym, ale to też moment przełomowy, bo wprowadza coś nowego do naszego życia (....a ja mam wrażenie, że pierwotna myśl mi ucieka). Mnie bardzo zainteresowałaś, dlatego teraz przewertuję Twojego bloga (który - nawiasem mówiąc - jest bardzo schludny i przejrzysty). Na starcie życzę Ci więc cierpliwości - czytelnicy zawsze się znajdą, belive me.
  Pozdrawiam,
  Gnom.
  [niepokoje-gnoma]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj i dziękuje za te słowa. Fajnie wiedzieć, że kogoś zaciekawiłam. Cierpliwość to moja słaba strona, ale wezmę sobie ta radę do serca.
   Lubię minimalizm, myślę, że w ten sposób łatwiej mi samej i odwiedzającym tą stronę myśleć i wyciągać wnioski. Trochę i o to chodzi :)
   również pozdrawiam!

   Usuń